Nė vitin 1996, pikėrishtė atėherė kur filluan hapat e parė tė ekonomisė sė tregut dhe prodhimit vendor nga ana e Kompanisė " A B I "  themelohet nijėsia pėr prodhim Industria e qumėshtit " A B I "
 

Me kualitetin nė prodhim dhe seriozitetin nė punė, kompania jonė sot gėzon njė imazh tė fortė nė tregun e Kosovės dhe mė gjerė nė rajon.
Qė nga themelimi, aktiviteti i kompanisė ka qenė nė importin e llojeve tė ndryshme tė mallrave tė produkteve ushqimore.
Sot veprimtaria kryesore e kompanisė ėshtė prodhimtaria e produkteve nga qumėshti .

 


       

Me kuadrin profesional, pajisjet edhe objektet qė kompania jonė i ka nė dispozicion, pėrmes traditės sė lartė tė punės shumėvjeqare gjithnjė e mė tej synon nė rruajtjen e kualitetit tė prodhimeve, zgjerimin e asortimentit e me kėtė edhe fitimin e tregjeve tė reja.

I vendosur nė Industrinė Ushqimore " ABI&ELIF19 " objekti i qumėshtores i plotėson tė gjitha kushtet pėr procesin normal tė prodhimit.

 

 

 

 

 
Kontaktet me kompaniėn “ ABI “ Prizren
Drejtori :                     + 381 29 42 486
Qumėshtorja :             + 381 29 22 356
Tregėtia me shumicė :  + 381 29 42 282
Tregėtia me pakicė :    + 377 44 126 766 Shėrbimet :                 + 377 44 124 522

 

Kontaktet nėpėrmjet  postės elektronike

Menager :abi@abimilk.com
Dairy      :af@abimilk.com
Trade     :bari@abimilk.com